Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
HoKa
web o individuálním cestování
Filipíny 2006 - Itinerář a deník


Filipíny


Sekce

Info o zemi  
Mapa  
Riziko malárie  
Itinerář a deník  
Fotky  
Fotky II  
Ceny  
Kam jet - tipy  
Kdy jet - počasí  
Celk. náklady  
Hlavní stránka  


Výběr fotek

Cagsawa - buvol

El Nido

Banaue - rýžové terasy

trajekt Cebu-Bohol


Odkazy

www.hedvabnastezka.cz

Setkani cestovatelu


E-mail
 
TOPlist

 

Stáhnout celý deník v zip archivu

Filipíny 14.5.-4.6. 2006

14.5. Praha - Amsterodam - Manila
V 9:30 odlétáme z Prahy úplně opačným směrem, než jsou Filipíny, aby jsme za necelé dvě hodinky přistáli v holandském Amsterodamu, odkud po druhé hodině odpolední znovu vzlétáme - teď již správným směrem.
15.5. Manila - Legaspi
Přilétáme o půl deváté ráno. Jeepneym se přesouváme do centra, kde hledáme nějaký autobus směřující na jih Luzonu do města Legaspi, který nakonec i nacházíme.
16.5. Legaspi
Přijíždíme o půl třetí ráno. Vystupujeme hned u hotelu, kde se ubytováváme a jdeme spát. Odpoledne se jedeme podívat do ruin chrámu v Cagsawě, odkud je krásný výhled na Mt. Mayon - sopku s údajně nejpravidelnějším kuželovým tvarem na světě.
17.5. Legaspi - Donsol - Legaspi
Dnes jsme absolvovali výlet do Donsolu, který je spolu s jedním místem v Austrálii jediným místem, s velikou koncentrací žraloků velrybích. Takže jsme si s jedním osmimetrovým chlapákem zašnorchlovali.
18.5. Legaspi - Pilar - Masbate - Cebu
Dnešní den byl cestovní - takže jeepney do vesničky Pilar, odsud malým trajektem na ostrov Masbate, kde přesedáme na velký trajekt, kterým jedeme přes noc na ostrov Cebu do města Cebu city.
19.5. Cebu - Tubigan - Carmen
Dnes jsme toho stihli opravdu hodně. Trajektem jsme se dostali na ostrov Bohol, autobusem přejíždíme do jeho středu, kde se ubytováváme. Jdeme na vyhlídku na čokoládové hory a ještě se stíháme zajet podívat na endemitní tarsiery - nejmenší opičky na světě.
20.5. Carmen - Tubigon - Cebu - Iloilo
Vracíme se na Cebu, kde si chceme koupit letenku na Palawan, ale jsou na 5 dnů dopředu vyprodané a tak dáváme na radu v jedné cestovní kanceláři a plujeme nočním trajektem do Iloilo, odkud prý odjíždí na Palawan každý den loď.
21.5. Iloilo - Dingle - Iloilo
Asi nejhorší den celé cesty. V deset ráno jsme v Iloilo. Loď na Palawan odplouvá zítra, ale je již plně obsazena a další pluje zase za týden. Chceme jet alespoň do nedalekého parku, kde mají být nějaké jeskyně, ale ve vesnici Dingle, odkud je to už jen kousek, po nás chtějí za převoz do parku 10x víc peněz, než udává průvodce a ubytování je tam prý jen luxusní = drahé a tak se vracíme do Iloilo.
22.-23.5. Iloilo
Ráno si kupujeme letenky Iloilo - CEBU - Palawan. Odlétáme za 2 dny, takže se flákáme po městě a koukáme na kabelovou televizi.
24.5. Iloilo - Cebu city - Puerto Princesa - Sabang
Konečně jsme na vysněném Palawanu, který nás přivítal deštěm. Jeepneym jedeme 3 hodiny do Sabangu.
25. - 26.5. Sabang
Navštěvujeme další světový unikát - nejdelší podzemní řeku na světě a užíváme si na místní pláži, baštíme místní dobroty,...
27.5. Sabang - Puerto Princesa - Taytay
Jeepneym se vracíme do Puerta a odsud jedeme autobusem do vesničky Taytay, kde si dáváme pauzu při cestě na sever Palawanu do El Nida.
28.5. Taytay
Ospalý den v ospalém rybářském městečku, jehož dominantou je stará portugalská pevnost.
29.5. Taytay - El Nido
Pokračujeme v cestě na sever. V El Nidu si dáváme dobré jídlo a poprvé si užívám slušné šnorchlování.
30.5. El Nido
Dnes jsme byli na celodenním výletu lodí po místních ostrůvcích. Super šnorchlování.
31.5. El Nido - Puerto Princesa
Zítra odlétáme zpět na Luzon a tak se dnes vracíme do Puerto Princesy. V Puertu si užíváme internet za 5 korun na hodinu a přimícháváme se do nějakého církevního pochodu městem. Den končíme na obrovském místním trhu.
1.6. Puerto Princesa - Manila - Banaue
Ráno odlétáme do Manily, kde si kupujeme lístky na noční autobus do Banaue a potom se do odjezdu ve 22 hodin couráme po městě.
2.6. Banaue
V sedm ráno jsme v Banaue. Odpoledne vyrážíme na procházku po místních unikátních rýžových terasách.
3.6. Banaue - Haputao - Banaue - Manila
Dnes jedeme na výlet do sousedního okrsku, kde je rýže už zralejší a začíná zde sklizeň. Podíváme se na místní horké prameny a rychle zpátky do Banaue, odkud navečer odjíždíme zpět do Manily.
4.6. Manila - Amsterodam - Praha
V Manile jsme ve 3 ráno. Čekáme na rozednění na autobusáku a pak už se pomalu přesouváme směrem k letišti, kupujeme poslední dárečky a letíme. Lety proběhly v pohodě, jen batohy nám přišly s jednodenním zpožděním.

 

Zpět | Další